Title of the document
NB! Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra tõttu esineb tarnetega probleeme ning meie laoseis on pidevas muutumises. Palume enne tellimist koguseid täpsustada laura@pähklikeskus.ee

HEA KLIENT


Köökköök on toiduainete töötlemisega kokkupuuteid ca.15 aastat.

Pereettevõte KöökkööK OÜ on asutatud 2016 aastal Tartu maakonnas, Nõo vallas, Kääni külas . Põhiliseks tegevuseks on erinevate pähklite, idamaiste maiuste, seemnete pakendamine ja müük .

Pähklid on toitainete poolest väga rikkad ja sellepärast suure toiteväärtusega. Nad on hinnatud energiaallikad, eriti parasvöötmes. Paljud loomad-linnud, näiteks oravad ja pähklimänsakud, koguvad pähkleid talvevarudeks.

Pähklid sisaldavad looduslikke rasvhappeid linoolhapet ja linoleenhapet. Pähklites olevad rasvad on enamjaolt küllastumata. Paljud pähklid on head B2- ja E-vitamiini allikad ning neis võib leiduda rikkalikult valke, folaate, kiudaineid ja selliseid mineraalaineid nagu magneesium, fosfor, kaalium, vask ja seleen. Lisaks leidub pähklites arginiini. Pähklid aitavad maksa sattudes sellel eemaldada ammoniaagi mürgitust.

Üks uurimus on näidanud, et inimesed, kes söövad pähkleid, elavad 2-3 aastat kauem nendest, kes ei söö. Kuid selle põhjuseks võib olla asjaolu, et need, kes söövad pähkleid, kipuvad üleüldse tervislikumalt toituma ja söövad vähem rämpstoitu.

Kõige tervislikum on pähkleid toorelt süüa, sest röstimisel hävib kuni 15% pähklites olevatest tervislikest õlidest.

Pähkliõli kasutatakse maksa puhastavates toodetes.

Parim kink tähtpäevadeks on energiast tulvil pähkel!!!

Lisaks erinevate pähklitoodete müügile, teeme tellimisel torte , pulgakooke, piparkoogi tainast, saiakesi .

OÜ Köökköök omab oma tegevuses Veterinaar -ja Toiduameti luba